Tallinn Orienteering Week 7-13.08.2016
TOW5 Middle Distance
13.08.2016 Pikasaare (Course setter: Mait Tõnisson)
M12  M14  M16  M18  M20  M21A  M21B  M21C 
W12  W14  W16  W18  W20  W21A  W21B  W21C 

M12
2640m 7KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1049 20 Vacant                                           EST 13:05    
 1032 florentin lovens                                    EST 13:06    
 1031 Arnaud Mazy                                         EST 13:07    
 1047 18 Vacant                                           EST 13:08    
 1025 Vsevolod Stepanov                                   RUS 13:09    
 1030 Serhii Hlushko                                      UKR 13:10    
 1048 19 Vacant                                           EST 13:11    
 1046 17 Vacant                                           EST 13:12    
 1015 Louis Krekels                  Trol Belgium         BEL 13:13    
 1023 Danila Piskarev                Moscow Compass       RUS 13:14    
 1004 Herkus Pijus Čaplikas          Takas OK             LTU 13:15    
 1026 Ivan Syralev                   Velikii Novgorod     RUS 13:16    
 1003 Axel Balck                     Täby OK              SWE 13:17    
 1018 Topias Muukkonen               SK Uusi              FIN 13:18    
 1000 Kaspar Aadli                   SK Saue Tammed       EST 13:19    
 1024 Konstantin Simanov             Team SPIRIT          RUS 13:20    
 1012 Timofey Khramov                VelNovgorod          RUS 13:21    
 1010 Filip Janowski                 KS Spójnia Warszawa  POL 13:22    
 1011 Matvey Kalinin                 Tropa                RUS 13:23    
 1028 Toon Van Bruggen               Trol Belgium         BEL 13:24    
 1022 Tomasz Piesiewicz              Orkan Ostróda        POL 13:25    
 1027 Maksim Timokhin                ETG                  RUS 13:26    
 1002 Jan Antonowicz                 UNTS Warszawa        POL 13:27    
 

M14
2960m 10KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1098 18 Vacant                                           EST 12:45    
 1081 Robert Biskop                                       EST 12:46    
 1084 Oskar Raudne                                        EST 12:47    
 1099 19 Vacant                                           EST 12:48    
 1097 17 Vacant                                           EST 12:49    
 1083 3 Vacant                                            EST 12:50    
 1100 20 Vacant                                           EST 12:51    
 1082 2 Vacant                                            EST 12:52    
 1079 Jaan Peeter Viljamaa           TON                  EST 12:53    
 1071 Anders Larsson Rosenvold       Porsgrunn o-lag      NOR 12:54    
 1077 Marcis Zarins                                       LAT 12:55    
 1067 Stanisław Pachnik              UKS Orientpark.pl Iw POL 12:56    
 1065 Finn Morten Nolte              TSV Nusse            GER 12:57    
 1072 Kasperi Salo                   Punkalaitumen Kunto  FIN 12:58    
 1052 Otto Balck                     Täby OK              SWE 12:59    
 1068 Otso Pajuoja                   Espoon Suunta        FIN 13:00    
 1051 DANILA BALANDIN                ULYANOVSK            RUS 13:01    
 1056 Nikiforov Egor                 TechnoPort           RUS 13:02    
 1075 Michal Slama                   ATU Kosice           SVK 13:03    
 1055 Michał Czernicki               BKS Wataha Warszawa  POL 13:04    
 1053 Andrey Borevich                St-Petersburg        RUS 13:05    
 1063 Arseni Mironov                 Kamvol               BLR 13:06    
 1073 Ivan Savelev                   Orienta-Kuncevo      RUS 13:07    
 1059 Kacper Kanarek                 BKS Wataha Warszawa  POL 13:08    
 1080 Eric Voolaid                                        EST 13:09    
 1078 Kaarel Tampuu                  SRD                  EST 13:10    
 1050 Mihkel Abram                   Saue Tammed          EST 13:11    
 1070 Ragnar Rooba                   Rakvere OK           EST 13:12    
 1064 Vertti Myllärinen              Lappeen Riento       FIN 13:13    
 1066 Maciej Nowakowski              BKS Wataha Warszawa  POL 13:14    
 1074 Richard Slama                  ATU Kosice           SVK 13:15    
 1076 Nikita Zaichikov               Moscow Compass       RUS 13:16    
 1058 Zebastian Jönsson              OK Triangeln         SWE 13:17    
 1054 Daniil Bykov                   Moscow Compass       RUS 13:18    
 

M16
3510m 9KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1136 17 Vacant                                           EST 12:58    
 1117 Gleb Stepanov                                       RUS 12:59    
 1137 18 Vacant                                           EST 13:00    
 1123 4 Vacant                                            EST 13:01    
 1139 20 Vacant                                           EST 13:02    
 1138 19 Vacant                                           EST 13:03    
 1120 Homze Daniil                                        BLR 13:04    
 1122 3 Vacant                                            EST 13:05    
 1116 Grzegorz Słoma                 UKS Orientpark.pl Iw POL 13:06    
 1118 Siim Turban                    Rakvere OK           EST 13:07    
 1114 Grigorii Shmelev               Moscow Compass       RUS 13:08    
 1109 Kacper Michalak                Spójnia Warszawa     POL 13:09    
 1107 Kustu Künnapas                 HOK                  EST 13:10    
 1115 Håvard Birkeland Skriubakken   Porsgrunn o-lag      NOR 13:11    
 1111 Oskari Pirinen                 Keski-Karjalan Rasti FIN 13:12    
 1112 Fedor Predko                   O-Sestroretsk        RUS 13:13    
 1108 Raiko Marrandi                 JOKA                 EST 13:14    
 1103 Aleksei Beliakov               Moscow Compass       RUS 13:15    
 1104 Ilya Degtyarev                 Icarus               RUS 13:16    
 1105 Pyry Eskelinen                 Raja-Karjalan Suunni FIN 13:17    
 1119 Augusts Velde                  Azuolas OK           LTU 13:18    
 1106 Mati Kiisler                   SRD SK               EST 13:19    
 1102 Henrik Asklöf                  Lynx                 FIN -        
 1110 Lauri Partanen                 Hyvinkään Rasti      FIN -        
 1113 Sander Pritsik                 Rakvere Ok           EST -        
 

M18
4180m 10KP Start: Elisa
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1154 1 Vacant                                            EST 12:45    
 1170 17 Vacant                                           EST 12:46    
 1157 4 Vacant                                            EST 12:47    
 1172 19 Vacant                                           EST 12:48    
 1171 18 Vacant                                           EST 12:49    
 1156 3 Vacant                                            EST 12:50    
 1155 2 Vacant                                            EST 12:51    
 1173 20 Vacant                                           EST 12:52    
 1147 Oskari Niemi                   Lappeen Riento       FIN 12:53    
 1149 Andres Rõõm                    OK Ilvess            EST 12:54    
 1148 Andrey Prozorov                Orienta-Kuncevo      RUS 12:55    
 1150 Dusan Slama                    ATU Kosice           SVK 12:56    
 1146 Oliver Kütt                    Ilves                EST 12:57    
 1140 Martin Aadli                   SK Saue Tammed       EST 12:58    
 1141 Markus Adenstedt               Orienteering Kloster AUT 12:59    
 1152 Kaarel Vesilind                SRD                  EST 13:00    
 1153 Aapo Viippola                  Oulun Tarmo          FIN 13:01    
 1143 Yau Man Klinsman Chu           Hong Kong Orienteeri HKG 13:02    
 

M20
4540m 11KP Start: Elisa
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1198 17 Vacant                                           EST 12:45    
 1185 4 Vacant                                            EST 12:46    
 1183 2 Vacant                                            EST 12:47    
 1184 3 Vacant                                            EST 12:48    
 1182 1 Vacant                                                12:49    
 1201 20 Vacant                                           EST 12:50    
 1200 19 Vacant                                           EST 12:51    
 1199 18 Vacant                                           EST 12:52    
 1174 Andreas Aadli                  SK Saue Tammed       EST 12:53    
 1181 Michal Wolowczyk               UNTS Warszawa        POL 12:54    
 1176 Leo Graumann                   ESV Lok Berlin-Schön GER 12:55    
 1180 Rimmo Rõõm                     OK Ilves             EST 12:56    
 1178 Eero Heinonen                  MS Parma             FIN 12:57    
 1177 Michael Hallett                Bristol Orienteering GBR 12:58    
 

M21A
6050m 13KP Start: Elisa
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1690 1 Vacant                                            EST -        
 1691 2 Vacant                                            EST -        
 1692 3 Vacant                                            EST -        
 1294 20 Vacant                                           EST 12:45    
 1293 19 Vacant                                           EST 12:46    
 1275 Anton Salmenkyla                                        12:47    
 1277 Alvar Palmen                                        FIN 12:48    
 1276 Jussi Elo                                           EST 12:50    
 1291 17 Vacant                                           EST 12:51    
 1292 18 Vacant                                           EST 12:52    
 1258 Douglas SCHMITZ                COPA                 BRA 12:53    
 1216 Jérome Jacobs                  CO Liege             BEL 12:54    
 1240 Egor Miterev                   Orienta-Kuncevo      RUS 12:55    
 1257 Matias Sankari                 Lahden Suunnistajat  FIN 12:56    
 1274 Krzysztof Wolowczyk            UNTS                 POL 12:57    
 1237 Yui Kan Raphael Mak            Metropolitan Oriente HKG 12:58    
 1206 Florian Demblon                CO Liege             BEL 12:59    
 1273 Andres Vesilind                Nordea Spordiklubi   EST 13:00    
 1235 Kuan YU Lin                                         TWN 13:01    
 1259 Eskil schöning                 Pan Aarhus           DEN 13:02    
 1230 Andres Käver                   SK100                EST 13:03    
 1220 Dagnis Kaņepe                  Meridiāns OK         LAT 13:04    
 1249 jose pires                     cpoc                 POR 13:05    
 1203 James Atampuri Asunlawine      Ghana Soccer Dreams  GHA 13:06    
 1202 Aleksi Anttolainen             Lahden Suunnistajat  FIN 13:07    
 1212 Ollipekka Heikkilä             Lynx                 FIN 13:08    
 1260 Sergey Seleznev                Sosnovka Run         EST 13:09    
 1231 Aleksei Lakhmanov              Nord-West            RUS 13:10    
 1263 Lauri Sild                     KJ SK                EST 13:11    
 1210 Karol Galicz                   BKS Wataha Warszawa  POL 13:13    
 1255 Leon Russell - Keely           Lillomarka OL        AUS 13:14    
 1269 Tarmo Tarlap                   Porter Racing        EST 13:15    
 1226 Taneli Korpinen                MS Parma             FIN 13:16    
 1233 Kin Wai Lee                    OK Södertörn         HKG 13:17    
 1215 Oliver Immato                                       EST 13:18    
 1241 Jani Myllärinen                KooVee               FIN 13:19    
 1214 Aleksi Ilmonen                 Jamsan Retki-Veikot  FIN 13:20    
 1223 Juris Knēts                    Meridiāns OK         LAT 13:21    
 1229 Ivan Kuchmenko                 Järla Orientering/ S RUS 13:22    
 1262 konstantin serebrianitsckii    Rehns BK             RUS 13:23    
 1204 Stefan Buhler                  USV TU Dresden       GER 13:24    
 1251 Lauri Pähn                     OK Võru              EST 13:25    
 1222 Marek Karm                     SK100                EST 13:26    

M21B
5150m 11KP Start: Elisa
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1319 3 Vacant                                            EST 13:04    
 1318 2 Vacant                                            EST 13:05    
 1333 17 Vacant                                           EST 13:06    
 1320 4 Vacant                                            EST 13:07    
 1317 Marko Laine                                         FIN 13:08    
 1334 18 Vacant                                           EST 13:09    
 1336 20 Vacant                                           EST 13:10    
 1335 19 Vacant                                           EST 13:11    
 1315 Tomas Zdrahal                  Hana Orienteering    CZE 13:12    
 1296 Vladimir Dudnikov              o-MEPHI              RUS 13:13    
 1316 Marek Wolowczyk                UNTS                 POL 13:14    
 1302 Martin Laasmaa                 SK 100               EST 13:15    
 1307 Przemek Patejko                KS Spójnia Warszawa  POL 13:16    
 1305 Vladislav Pakhomenkov          SRD                  EST 13:17    
 1303 Juho Markku                    Mustalammen Pallo    FIN 13:18    
 1309 Michael Raer                   SRD SK               EST 13:19    
 1310 Lauri Ruberg                                        EST 13:20    
 1297 Maciej Gedziorowski            KU AZS WAT Warszawa  POL 13:21    
 

M21C
4830m 11KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1341 1 Vacant                                            EST 13:39    
 1344 4 Vacant                                            EST 13:40    
 1358 18 Vacant                                           EST 13:41    
 1359 19 Vacant                                           EST 13:42    
 1343 3 Vacant                                            EST 13:43    
 1357 17 Vacant                                           EST 13:44    
 1342 2 Vacant                                            EST 13:45    
 1360 20 Vacant                                           EST 13:46    
 1340 Aleksei Spiridonov             Gaasiekspert         EST 13:47    
 1337 Grzegorz Doliński              BKS Wataha Warszawa  POL 13:48    
 1339 Jevgeni Shejanov               SRD SK               RUS 13:49    
 

W12
2640m 7KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1379 3 Vacant                                            EST 12:45    
 1378 2 Vacant                                            EST 12:46    
 1396 20 Vacant                                           EST 12:47    
 1393 17 Vacant                                           EST 12:48    
 1394 18 Vacant                                           EST 12:49    
 1395 19 Vacant                                           EST 12:50    
 1377 Milla Krupina                                       RUS 12:51    
 1380 4 Vacant                                            EST 12:52    
 1375 Aino Uotila                    Kouvolan Suunnistaja FIN 12:53    
 1368 Ekaterina Markova              Legenda              RUS 12:54    
 1372 Birgit Rõõm                    OK Ilves             EST 12:55    
 1374 Milla Tupitsa                  Helsingin Suunnistaj FIN 12:56    
 1371 Lola Pichel                    OLG St. Gallen/Appen SUI 12:57    
 1365 Salla Isoherranen              Lynx                 FIN 12:58    
 1367 Patsalueva Liza                Nemiga-Nord          BLR 12:59    
 1363 Ameliya Dimitrova              Valdi Sofia          BUL 13:00    
 1376 Liis Vesilind                  SRD                  EST 13:01    
 1362 Emily Adenstedt                Orienteering Kloster AUT 13:02    
 1373 Kerttu Salo                    Punkalaitumen Kunto  FIN 13:03    
 

W14
2780m 9KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1418 2 Vacant                                            EST 12:45    
 1433 17 Vacant                                           EST 12:46    
 1417 Carolin Tammsoo                                     EST 12:47    
 1419 3 Vacant                                            EST 12:48    
 1436 20 Vacant                                           EST 12:49    
 1434 18 Vacant                                           EST 12:50    
 1435 19 Vacant                                           EST 12:51    
 1420 4 Vacant                                            EST 12:52    
 1412 Sabina Smolkova                Hana Orienteering    CZE 12:53    
 1402 Caitlin Irving                 West Cumberland OC   GBR 12:54    
 1403 Barbora Janderova              Hana Orienteering    CZE 12:55    
 1399 Zuzanna Dolińska               BKS Wataha Warszawa  POL 12:56    
 1407 Johanna Laanoja                OK Põlva Kobras      EST 12:57    
 1406 leana jete korb                ok värska peko       EST 12:58    
 1400 Aigi Einmaa                    Rakvere OK           EST 12:59    
 1398 Izabela Borzym                 BKS Wataha Warszawa  POL 13:00    
 1401 Suvi Heikkilä                  Lynx                 FIN 13:01    
 1411 Juliana Pötsch                 sportunion schöckl o AUT 13:02    
 1415 Rusakova Uliana                O-club               RUS 13:03    
 1416 Mit Van Bruggen                Trol Belgium         BEL 13:04    
 1409 Dankova Olena                  KSO Kompas           UKR 13:05    
 

W16
2960m 10KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1455 3 Vacant                                            EST 13:20    
 1472 20 Vacant                                           EST 13:21    
 1454 Lorely Kõrvel                  Kobras               EST 13:22    
 1456 Greta Biskop                                        EST 13:23    
 1469 17 Vacant                                           EST 13:24    
 1471 19 Vacant                                           EST 13:25    
 1453 Saara Pernu                    Espoon Suunta        FIN 13:26    
 1470 18 Vacant                                           EST 13:27    
 1439 Ying Yau Stephanie Chu         Hong Kong Orienteeri HKG 13:28    
 1441 Triin Helimets                 HOK                  EST 13:29    
 1450 Elena Rakhmanina               Moscow Compass       RUS 13:30    
 1440 Elina Heinonen                 MS Parma             FIN 13:31    
 1446 Cheuk Ki Leung                 Hong Kong Orienteeri HKG 13:32    
 1447 Gintarė Mikolavičiūtė          OK Ąžuolas           LTU 13:33    
 1445 Yulia Kuznetcova               Moscow Compass       RUS 13:34    
 1438 Urtė Čaplikaitė                Takas OK             LTU 13:35    
 1449 Raita Pakkanen                 Vehkalahden Veikot   FIN 13:36    
 1448 Anastasija Pahhomenkova        SRD                  EST 13:37    
 1451 Marina Sulimova                Moscow Compass       RUS 13:38    
 

W18
3300m 9KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1510 17 Vacant                                           EST 13:07    
 1497 4 Vacant                                            EST 13:08    
 1495 2 Vacant                                            EST 13:09    
 1494 Epp Paalberg                                        EST 13:10    
 1513 20 Vacant                                           EST 13:11    
 1511 18 Vacant                                           EST 13:12    
 1512 19 Vacant                                           EST 13:13    
 1496 3 Vacant                                            EST 13:14    
 1484 Emily Raudkepp                 Värska OK Peko       EST 13:15    
 1480 Anu Kängsep                                         EST 13:16    
 1481 Hoi Yi Law                     HKOC                 HKG 13:17    
 1479 Kristel Kõivo                  OK PEKO              EST 13:18    
 1473 Merilin Anijärv                SK SRD               EST 13:19    
 1475 Julia Bonat                    KS Spójnia Warszawa  POL 13:20    
 1488 Yana Zjuhova                   SRD SK               RUS 13:21    
 1493 Kelly Vildek                   Rakvere OK           EST 13:22    
 1478 Signe Kallion                  OK Võru              EST 13:23    
 1483 Roos Lisette Parmas            SRD                  EST 13:24    
 1476 Dominika Kalenska              ATU Kosice           SVK 13:25    
 1477 Nika Kalinina                  Tropa                RUS 13:26    
 1474 Anna Maria Antonowicz          UNTS Warszawa        POL 13:27    
 1490 Maria Vasilenok                Orion                BLR 13:28    
 1487 Camilla Larsson Rosenvold      Porsgrunn o-lag      NOR 13:29    
 

W20
3510m 9KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1519 Annija Anna Zalaiskalna                             LAT 12:45    
 1537 19 Vacant                                           EST 12:46    
 1536 18 Vacant                                           EST 12:47    
 1538 20 Vacant                                           EST 12:48    
 1522 4 Vacant                                            EST 12:49    
 1520 2 Vacant                                            EST 12:50    
 1535 17 Vacant                                           EST 12:51    
 1521 3 Vacant                                            EST 12:52    
 1516 Reetta Pakkanen                Vehkalahden Veikot   FIN 12:53    
 1515 Evgenia Melnikova              Rus Veteran          RUS 12:55    
 1514 Rusakova Diana                 O-club Moscow        RUS 12:56    

W21A
4480m 14KP Start: Elisa
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1605 Chu Hsien Wang                                          12:45    
 1591 Lotta Oinonen                  WST                  EST 12:46    
 1590 Kadri Limberg                  LSF                  EST 12:47    
 1607 20 Vacant                                           EST 12:48    
 1606 19 Vacant                                           EST 12:49    
 1588 Triin Aedmäe                   Kobras               EST 12:50    
 1604 17 Vacant                                           EST 12:51    
 1589 Emilia Stählberg                                    FIN 12:52    
 1544 Sisa Dorottya                  JMD Jaszapati        HUN 12:53    
 1562 Madli-Johanna Maidla           OK Põlva Kobras      EST 12:54    
 1577 Anna Selezneva                 Orienta-Kuncevo      RUS 12:55    
 1578 Tessa Strain                   Edinburgh University GBR 12:56    
 1543 ELENA DOKHTUROVA               TOMSK                RUS 12:57    
 1587 Natalja Arhipova               Orienta-Star         RUS 12:58    
 1547 Gina Granstedt                 Halden SK            NOR 12:59    
 1560 Rosemonde Léonard              CO Liege             BEL 13:00    
 1569 Anna Orlova                    Losiny53rus          RUS 13:01    
 1539 Triin Aedmäe                   Kobras               EST 13:02    
 1558 Tatiana Lakhmanova             Nord-West            RUS 13:03    
 1579 Tatsiana Zhuravleva            Silwan Liuks         BLR 13:04    
 1554 Fiona Kirk                     OLG Cordoba          SUI 13:05    
 1580 Alla Zinina                    Losiny53rus          RUS 13:06    
 1586 Szu Ying Wu                    Chinese Taipei       TWN 13:07    
 1571 Eeva Rautanen                  Tuupovaaran Sepot    FIN 13:08    
 1546 Gry Granstedt                  NTNUI                NOR 13:09    
 1556 Agnieszka Kocińska             UMKS Orkan Ostróda   POL 13:10    
 1572 Annika Rihma                   OK Põlva Kobras      EST 13:11    
 1566 Maria Novokovich               Sosnovka Run         EST 13:12    
 1585 Alexandra Vislyaeva                                 RUS 13:13    
 1582 Mariann Ulvestad               Bækkelaget           NOR 13:14    
 1549 Tuuli Heikkilä                 Lynx                 FIN 13:15    
 1550 YICHING HUANG                  CTOA                 TWN 13:16    
 1545 Kinga Górska                   UMKS Orkan Ostróda   POL 13:17    
 1583 Siri Ulvestad                  Nydalens SK          NOR 13:18    
 1541 Sarah-Jane Barrable            South London         GBR 13:19    
 1548 Marianne Haug                  OK Võru              EST 13:20    
 1570 Aislinn Prendergast                                 AUS 13:21    
 1542 Peichi Chuang                                       TWN 13:22    
 1568 Nadezhda Orlova                                     RUS 13:23    
 1557 Liubov Kutsenina               SRD                  RUS 13:24    
 

W21B
3700m 7KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1650 19 Vacant                                           EST 13:28    
 1648 17 Vacant                                           EST 13:29    
 1649 18 Vacant                                           EST 13:30    
 1635 4 Vacant                                            EST 13:32    
 1651 20 Vacant                                           EST 13:33    
 1632 Grethe-Johanna Ploompuu                             EST 13:34    
 1633 2 Vacant                                            EST 13:35    
 1631 Maarika Vask                   OK Ilves             EST 13:36    
 1612 Elka Dimitrova                 Valdi Sofia          BUL 13:37    
 1620 Nikiforova Natalya             TechnoPort           RUS 13:38    
 1611 BRIGIDA CUENCA ADAN            COMA                 ESP 13:39    
 1622 Kadi Niggulis                                       EST 13:40    
 1610 Elena Chernenko                AKFA                 RUS 13:41    
 1626 Sona Pötsch                                         SVK 13:42    
 1628 Marge Sargma                   Tammed               EST 13:43    
 1615 Elena Kasatkina                NINO                 RUS 13:44    
 1630 Chu Hsien Wang                 CTOA                 TWN 13:45    
 1627 Raili Rooba                    Rakvere OK           EST 13:46    
 1618 Ka Man Leung                   OK Södertörn         HKG 13:47    
 

W21C
3300m 8KP Start: Hertz
Bib   Name                           Club                 Ctr StartTim 
 1678 18 Vacant                                           EST 13:21    
 1664 4 Vacant                                            EST 13:22    
 1680 20 Vacant                                           EST 13:23    
 1661 Kaisa Pohjola                  Hauhon Sisu          FIN 13:24    
 1677 17 Vacant                                           EST 13:25    
 1662 Melanie Monard                                      EST 13:26    
 1679 19 Vacant                                           EST 13:27    
 1663 Veronika Kolvekova                                  SVK 13:28    
 1660 Tsz Ying Yu                    Metropolitan Oriente HKG 13:29    
 1655 Katleen Goossens               Trol Belgium         BEL 13:30    
 1657 Anita Karnit                   SRD                  EST 13:31    
 1656 Diana Gordon                   KU AZS WAT Warszawa  POL 13:32    
 1658 Riina Markku                   Mustalammen Pallo    FIN 13:33    
 

SK 100
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2016, www.tak-soft.com