Tallinn O-week 2016 7-13.08.2016

07.08.16 (Sergei Shved)
M10NR  M8NR 
W10NR  W8NR 

M10NR
1100m 5KP
Koht  Nimi                      Klubi           Maa Tulemus   Kaotus     
   1. Florentin Lovens          Pégase          BEL 00:04.32  00:04.32 
   2. Eemeli Leskinen           Lynx            FIN 00:05.06     +0:34 
   3. Arnaud Mazy               CO Li?ge        BEL 00:05.25     +0:53 
   4. Topi Uotila               Kouvolan Suunni FIN 00:05.59     +1:27 
   5. Antti Isoherranen         Lynx            FIN 00:06.34     +2:02 
   6. Mikko Asikainen           Keravan Urheili FIN 00:06.51     +2:19 
   7. Emil Forsström            OK Botnia       FIN 00:10.03     +5:31 
   8. Valtteri Piitulainen                      EST 00:10.41     +6:09 
   9. Romet Kriks                               EST 00:11.15     +6:43 
  10. Krystof Jandera           Hana Orienteeri CZE 00:11.17     +6:45 
      Ungureanu Radu            Ok Silva Campin EST Ei start           
M8NR
1100m 5KP
Koht  Nimi                      Klubi           Maa Tulemus   Kaotus     
   1. Reima Pakkanen            Vehkalahden Vei FIN 00:04.53  00:04.53 
   2. Peo Adenstedt             Orienteering Kl AUT 00:06.07     +1:14 
   3. Albert Borevich           St-Petersburg   POL 00:06.56     +2:03 
   4. Mieszko Chachurski                        POL 00:09.03     +4:10 
   5. Deniz Basol                               TUR 00:09.11     +4:18 
   6. Erik Balck                Täby OK         SWE 00:11.11     +6:18 
      Ralf Kuusmaa                              EST Ei start           
W10NR
1100m 5KP
Koht  Nimi                      Klubi           Maa Tulemus   Kaotus     
   1. Iris Abram                Saue Tammed     EST 00:04.41  00:04.41 
   2. Matilda Lukkari           SKuusi          FIN 00:04.53     +0:12 
   3. Elli Taini                Jämsän Retki-Ve FIN 00:05.43     +1:02 
   4. Oona Pirinen              Keski-Karjalan  FIN 00:05.45     +1:04 
   5. Sofia Pahhomenkova        SRD             EST 00:05.51     +1:10 
   6. Anni Rokka                Lounais-Hämeen  FIN 00:07.33     +2:52 
   7. Mona Maribel Voolaid                      EST 00:16.15    +11:34 
      Tudorache Alexia          Ok Silva Campin EST Ei start           
W8NR
1100m 5KP
Koht  Nimi                      Klubi           Maa Tulemus   Kaotus     
   1. Roosa Muukkonen           SK Uusi         FIN 00:05.28  00:05.28 
   2. Giulia Coolen             OLV Baselland   SUI 00:05.50     +0:22 
   3. Lovens Eloise                             EST 00:06.29     +1:01 
   4. Ana?s Mazy                CO Li?ge        BEL 00:06.51     +1:23 
   5. Nella Törmänen            Raja-Karjalan S FIN 00:07.21     +1:53 
   6. Thelma Kuub               LSF PT          EST 00:07.25     +1:57 
   7. Darja Hramova                             ARG 00:08.50     +3:22 
   8. Bogdana Klinovitskaya     Ust-Kamenogorsk KAZ 00:12.28     +7:00 
   9. Zuzanna Jan Patejko       KS Spójnia Wars POL 00:12.55     +7:27 
  10. Emma Vowles                               EST 00:13.10     +7:42 
  11. Sasha Ogurtsova                           NZL 00:15.10     +9:42 
  12. Olga Orlova               Losiny53rus     RUS 00:15.20     +9:52 
  13. Laura Vesilind            SRD             EST 00:16.26    +10:58 
      grete johanna korb        XT Sport        EST Ei start           
      Lisette Kuusmaa                           EST Ei start           
      Liisa Laura Viru          OK TON          EST Ei start           
      Olesja Arhipova           Orienta-Star    EST Ei start           
SRD SK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 07.08.16 16:08:52