Tallinn O-week 2016 7-13.08.2016
TOW2 Sprint
08-08-16 Old Town (Sergei Shved)
M10NR  M8NR 
W10NR  W8NR 

M10NR
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Behind         1.132       2.121       3.145       4.143       5.144   F.           
   1.  30 Eemeli Leskinen           Lynx            FIN 00:02.53  00:02.53    0:29( 3)    0:50( 3)    1:21( 1)    1:58( 1)    2:45( 1)    2:53( 1)  
                                                                              0:29[ 3]    0:21[ 2]    0:31[ 1]    0:37[ 1]    0:47[ 4]    0:08[ 2] 
   2.  27 Emil Forsström            OK Botnia       FIN 00:02.59     +0:06    0:21( 1)    0:46( 2)    1:28( 2)    2:25( 2)    2:50( 2)    2:59( 2)  
                                                                              0:21[ 1]    0:25[ 3]    0:42[ 2]    0:57[ 3]    0:25[ 1]    0:09[ 4] 
   3.  28 Antti Isoherranen         Lynx            FIN 00:04.14     +1:21    0:35( 4)    1:04( 4)    2:25( 3)    3:16( 3)    4:07( 3)    4:14( 3)  
                                                                              0:35[ 4]    0:29[ 4]    1:21[ 6]    0:51[ 2]    0:51[ 5]    0:07[ 1] 
   4.  29 Krystof Jandera           Hana Orienteeri CZE 00:05.06     +2:13    0:35( 4)    1:27( 6)    2:36( 5)    4:12( 5)    4:58( 5)    5:06( 4)  
                                                                              0:35[ 4]    0:52[ 6]    1:09[ 4]    1:36[ 5]    0:46[ 3]    0:08[ 2] 
   5.  33 Ungureanu Radu            Ok Silva Campin ROU 00:05.31     +2:38    0:41( 6)    1:13( 5)    2:26( 4)    3:59( 4)    4:39( 4)    5:31( 5)  
                                                                              0:41[ 6]    0:32[ 5]    1:13[ 5]    1:33[ 4]    0:40[ 2]    0:52[ 5] 
   6.  34 Topi Uotila               Kouvolan Suunni FIN 00:08.00     +5:07    0:22( 2)    0:42( 1)  
                                                                              0:22[ 2]    0:20[ 1] 
   7.  26 Mikko Asikainen           Keravan Urheili FIN 00:18.03    +15:10    0:41( 6)    2:42( 7)    3:48( 6)  
                                                                              0:41[ 6]    2:01[ 7]    1:06[ 3] 
       31 Florentin Lovens          Pégase          BEL DNS                 
                                                                           
       32 Arnaud Mazy               CO Li?ge        BEL DNS                 
                                                                           
       38 Romet Kriks                               EST DNS                 
                                                                           
       39 Valtteri Piitulainen                      EST DNS                 
                                                                           
M8NR
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Behind         1.132       2.121       3.145       4.143       5.144   F.           
   1.  21 Peo Adenstedt             Orienteering Kl AUT 00:03.24  00:03.24    0:35( 5)    1:01( 3)    1:59( 1)    2:55( 2)    3:14( 1)    3:24( 1)  
                                                                              0:35[ 5]    0:26[ 3]    0:58[ 2]    0:56[ 4]    0:19[ 1]    0:10[ 5] 
   2.  25 Reima Pakkanen            Vehkalahden Vei FIN 00:03.36     +0:12    0:24( 1)    0:46( 1)    2:13( 3)    2:52( 1)    3:28( 2)    3:36( 2)  
                                                                              0:24[ 1]    0:22[ 2]    1:27[ 6]    0:39[ 1]    0:36[ 6]    0:08[ 1] 
   3.  24 Ralf Kuusmaa                              EST 00:03.54     +0:30    0:42( 6)    1:20( 7)    2:23( 4)    3:18( 4)    3:42( 3)    3:54( 3)  
                                                                              0:42[ 6]    0:38[ 7]    1:03[ 3]    0:55[ 3]    0:24[ 3]    0:12[ 9] 
   4.  48 Cas van Bruggen                           BEL 00:04.37     +1:13    0:44( 7)    1:22( 8)    2:39( 5)    3:51( 5)    4:26( 4)    4:37( 4)  
                                                                              0:44[ 7]    0:38[ 7]    1:17[ 4]    1:12[ 6]    0:35[ 4]    0:11[ 8] 
   5.  36 Mieszko Chachurski                        POL 00:05.13     +1:49    0:57(11)    1:30( 9)    2:47( 8)    4:13( 6)    4:56( 5)    5:13( 5)  
                                                                              0:57[11]    0:33[ 6]    1:17[ 4]    1:26[ 8]    0:43[ 8]    0:17[12] 
   6.  46 Michail Schlei                            RUS 00:05.16     +1:52    0:44( 7)    1:10( 4)    3:24( 9)    4:32( 7)    5:07( 6)    5:16( 6)  
                                                                              0:44[ 7]    0:26[ 3]    2:14[11]    1:08[ 5]    0:35[ 4]    0:09[ 3] 
   7.  44 Erik Martin Zernat                        EST 00:05.33     +2:09    0:30( 3)    1:19( 6)    2:06( 2)    2:57( 3)    5:23( 7)    5:33( 7)  
                                                                              0:30[ 3]    0:49[10]    0:47[ 1]    0:51[ 2]    2:26[13]    0:10[ 5] 
   8.  22 Erik Balck                Täby OK         SWE 00:06.00     +2:36    0:28( 2)    0:55( 2)    2:41( 6)    5:14( 9)    5:52( 8)    6:00( 8)  
                                                                              0:28[ 2]    0:27[ 5]    1:46[ 8]    2:33[11]    0:38[ 7]    0:08[ 1] 
   9.  58 Gustav Lindberg                           SWE 00:06.51     +3:27    0:33( 4)    1:15( 5)    2:43( 7)    5:12( 8)    6:42( 9)    6:51( 9)  
                                                                              0:33[ 4]    0:42[ 9]    1:28[ 7]    2:29[10]    1:30[12]    0:09[ 3] 
  10.  60 Joosep Tali                               EST 00:07.11     +3:47    0:55(10)    1:53(11)    3:52(10)    5:31(10)    6:59(10)    7:11(10)  
                                                                              0:55[10]    0:58[12]    1:59[ 9]    1:39[ 9]    1:28[11]    0:12[ 9] 
  11.  23 Albert Borevich           St-Petersburg   POL 00:07.36     +4:12    1:56(13)    2:15(12)    4:19(11)    7:05(11)    7:26(11)    7:36(11)  
                                                                              1:56[13]    0:19[ 1]    2:04[10]    2:46[13]    0:21[ 2]    0:10[ 5] 
  12.  47 Weronika Lobakovska                       RUS 00:08.33     +5:09    1:19(12)    2:23(13)    4:49(12)    7:30(12)    8:15(12)    8:33(12)  
                                                                              1:19[12]    1:04[13]    2:26[12]    2:41[12]    0:45[ 9]    0:18[13] 
  13.  59 Aron Lindberg                             SWE 00:10.31     +7:07    0:51( 9)    1:42(10)    7:48(13)    9:04(13)   10:19(13)   10:31(13)  
                                                                              0:51[ 9]    0:51[11]    6:06[13]    1:16[ 7]    1:15[10]    0:12[ 9] 
       41 Deniz Basol                               TUR DNS                 
                                                                           
W10NR
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Behind         1.132       2.121       3.145       4.143       5.144   F.           
   1.  14 Iris Abram                Saue Tammed     EST 00:02.48  00:02.48    0:23( 1)    0:47( 1)    1:48( 4)    2:25( 3)    2:40( 1)    2:48( 1)  
                                                                              0:23[ 1]    0:24[ 2]    1:01[ 6]    0:37[ 2]    0:15[ 1]    0:08[ 3] 
   2.  16 Matilda Lukkari           SKuusi          FIN 00:02.58     +0:10    0:49( 6)    1:08( 5)    1:46( 3)    2:22( 2)    2:49( 2)    2:58( 2)  
                                                                              0:49[ 6]    0:19[ 1]    0:38[ 2]    0:36[ 1]    0:27[ 4]    0:09[ 5] 
   3.  20 Elli Taini                Jämsän Retki-Ve FIN 00:03.03     +0:15    0:33( 4)    1:02( 3)    1:38( 2)    2:37( 4)    2:54( 3)    3:03( 3)  
                                                                              0:33[ 4]    0:29[ 6]    0:36[ 1]    0:59[ 6]    0:17[ 2]    0:09[ 5] 
   4.  18 Oona Pirinen              Keski-Karjalan  FIN 00:03.04     +0:16    0:24( 2)    0:49( 2)    1:36( 1)    2:18( 1)    2:56( 4)    3:04( 4)  
                                                                              0:24[ 2]    0:25[ 4]    0:47[ 4]    0:42[ 3]    0:38[ 5]    0:08[ 3] 
   5.  17 Sofia Pahhomenkova        SRD             EST 00:03.31     +0:43    0:57( 7)    1:21( 6)    2:03( 6)    3:00( 6)    3:24( 5)    3:31( 5)  
                                                                              0:57[ 7]    0:24[ 2]    0:42[ 3]    0:57[ 5]    0:24[ 3]    0:07[ 1] 
   6.  45 Mariann Zernat                            EST 00:04.58     +2:10    0:25( 3)    1:02( 3)    2:00( 5)    2:43( 5)    4:51( 6)    4:58( 6)  
                                                                              0:25[ 3]    0:37[ 7]    0:58[ 5]    0:43[ 4]    2:08[ 8]    0:07[ 1] 
   7.  19 Anni Rokka                Lounais-Hämeen  FIN 00:05.11     +2:23    1:03( 8)    1:31( 8)    2:58( 8)    4:09( 8)    4:56( 7)    5:11( 7)  
                                                                              1:03[ 8]    0:28[ 5]    1:27[ 8]    1:11[ 7]    0:47[ 6]    0:15[ 7] 
   8.  15 Tudorache Alexia          Ok Silva Campin ROU 00:05.42     +2:54    0:43( 5)    1:22( 7)    2:34( 7)    3:49( 7)    5:08( 8)    5:42( 8)  
                                                                              0:43[ 5]    0:39[ 8]    1:12[ 7]    1:15[ 8]    1:19[ 7]    0:34[ 8] 
       37 Mona Maribel Voolaid                      EST DNS                 
                                                                           
W8NR
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Behind         1.132       2.121       3.145       4.143       5.144   F.           
   1.   7 Roosa Muukkonen           SK Uusi         FIN 00:02.30  00:02.30    0:26( 1)    0:47( 1)    1:26( 1)    2:04( 1)    2:21( 1)    2:30( 1)  
                                                                              0:26[ 1]    0:21[ 1]    0:39[ 1]    0:38[ 1]    0:17[ 1]    0:09[ 1] 
   2.   3 grete johanna korb        XT Sport        EST 00:03.20     +0:50    0:40( 6)    1:03( 4)    1:54( 2)    2:46( 2)    3:09( 2)    3:20( 2)  
                                                                              0:40[ 6]    0:23[ 2]    0:51[ 2]    0:52[ 2]    0:23[ 3]    0:11[ 7] 
   3.   1 Giulia Coolen             OLV Baselland   SUI 00:03.27     +0:57    0:36( 4)    1:01( 3)    2:06( 3)    3:00( 3)    3:18( 3)    3:27( 3)  
                                                                              0:36[ 4]    0:25[ 3]    1:05[ 3]    0:54[ 3]    0:18[ 2]    0:09[ 1] 
   4.   5 Lisette Kuusmaa                           EST 00:04.12     +1:42    0:46( 7)    1:15( 5)    2:22( 5)    3:23( 4)    4:03( 4)    4:12( 4)  
                                                                              0:46[ 7]    0:29[ 4]    1:07[ 4]    1:01[ 4]    0:40[ 5]    0:09[ 1] 
   5.   8 Olga Orlova               Losiny53rus     RUS 00:04.21     +1:51    0:28( 2)    0:59( 2)    2:12( 4)    3:34( 5)    4:10( 5)    4:21( 5)  
                                                                              0:28[ 2]    0:31[ 5]    1:13[ 5]    1:22[ 6]    0:36[ 4]    0:11[ 7] 
   6.  10 Nella Törmänen            Raja-Karjalan S FIN 00:05.00     +2:30    0:38( 5)    1:18( 6)    2:45( 6)    3:52( 6)    4:49( 6)    5:00( 6)  
                                                                              0:38[ 5]    0:40[ 6]    1:27[ 6]    1:07[ 5]    0:57[ 6]    0:11[ 7] 
   7.   9 Zuzanna Jan Patejko       KS Spójnia Wars POL 00:07.04     +4:34    1:09( 9)    2:05( 9)    3:54( 8)    5:29( 7)    6:48( 7)    7:04( 7)  
                                                                              1:09[ 9]    0:56[ 8]    1:49[ 9]    1:35[ 7]    1:19[ 8]    0:16[10] 
   8.   6 Ana?s Mazy                CO Li?ge        BEL 00:07.38     +5:08    0:29( 3)    2:08(10)    3:54( 8)    5:45( 8)    7:28( 8)    7:38( 8)  
                                                                              0:29[ 3]    1:39[11]    1:46[ 8]    1:51[ 8]    1:43[10]    0:10[ 6] 
   8.  12 Liisa Laura Viru          OK TON          EST 00:07.38     +5:08    1:12(10)    1:56( 7)    3:41( 7)    6:11( 9)    7:29( 9)    7:38( 8)  
                                                                              1:12[10]    0:44[ 7]    1:45[ 7]    2:30[10]    1:18[ 7]    0:09[ 1] 
  10.  57 Paula Riisalo                             EST 00:07.46     +5:16    0:54( 8)    2:00( 8)    4:02(10)    6:18(10)    7:37(10)    7:46(10)  
                                                                              0:54[ 8]    1:06[10]    2:02[10]    2:16[ 9]    1:19[ 8]    0:09[ 1] 
  11.  11 Laura Vesilind            SRD             EST 00:13.40    +11:10    2:02(11)    3:04(11)    7:07(11)   11:32(11)   13:20(11)   13:40(11)  
                                                                              2:02[11]    1:02[ 9]    4:03[11]    4:25[11]    1:48[11]    0:20[11] 
        4 Thelma Kuub               LSF PT          EST DNS                 
                                                                           
       13 Olesja Arhipova           Orienta-Star    RUS DNS                 
                                                                           
       35 Lovens Eloise                             EST DNS                 
                                                                           
       40 Emma Vowles                               EST DNS                 
                                                                           
       42 Sasha Ogurtsova                           NZL DNS                 
                                                                           
       43 Darja Hramova                             ARG DNS                 
                                                                           
        2 Bogdana Klinovitskaya     Ust-Kamenogorsk KAZ DNS                 
                                                                           
SRD SK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 08-08-16 16:29:21