Tallinn O-week 2016 7-13.08.2016
TOW3 Long
10-08-16 Kõrvemaa (Sergei Shved)
M10NR  M8NR 
W10NR  W8NR 

M10NR
5KP Tõus 1600m
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.  28 Antti Isoherranen         Lynx            FIN 00:08.07      0:40( 1)    1:59( 1)    4:38( 2)    5:45( 1)    7:35( 1)    8:07( 1)  
                                                                      0:40[ 1]    1:19[ 4]    2:39[ 2]    1:07[ 1]    1:50[ 2]    0:32[ 1] 
   2.  27 Emil Forsström            OK Botnia       FIN 00:09.08      1:15( 5)    2:20( 4)    5:46( 4)    7:04( 3)    8:35( 2)    9:08( 2)  
                                                                      1:15[ 5]    1:05[ 1]    3:26[ 4]    1:18[ 2]    1:31[ 1]    0:33[ 2] 
   3.  29 Krystof Jandera           Hana Orienteeri CZE 00:09.18      0:56( 3)    2:10( 3)    4:59( 3)    6:29( 2)    8:35( 2)    9:18( 3)  
                                                                      0:56[ 3]    1:14[ 2]    2:49[ 3]    1:30[ 4]    2:06[ 4]    0:43[ 4] 
   4.  26 Mikko Asikainen           Keravan Urheili FIN 00:11.11      1:25( 6)    2:56( 5)    6:53( 5)    8:22( 4)   10:27( 4)   11:11( 4)  
                                                                      1:25[ 6]    1:31[ 5]    3:57[ 6]    1:29[ 3]    2:05[ 3]    0:44[ 5] 
   5.  34 Topi Uotila               Kouvolan Suunni FIN 00:12.24      0:42( 2)    1:59( 1)    4:36( 1)  
                                                                      0:42[ 2]    1:17[ 3]    2:37[ 1] 
   6.  52 Alex Minevich                             RUS 00:17.57      0:58( 4)    9:36( 6)   13:14( 6)   15:10( 5)   17:20( 5)   17:57( 5)  
                                                                      0:58[ 4]    8:38[ 6]    3:38[ 5]    1:56[ 5]    2:10[ 5]    0:37[ 3] 
       38 Romet Kriks                               EST DNS         
                                                                   
       39 Valtteri Piitulainen                      EST DNS         
                                                                   
       30 Eemeli Leskinen           Lynx            FIN DNS         
                                                                   
M8NR
5KP Tõus 1600m
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.  25 Reima Pakkanen            Vehkalahden Vei FIN 00:10.07      0:55( 5)    2:13( 2)    5:55( 1)    7:04( 1)    8:57( 1)   10:07( 1)  
                                                                      0:55[ 5]    1:18[ 2]    3:42[ 1]    1:09[ 1]    1:53[ 1]    1:10[ 7] 
   2.  22 Erik Balck                Täby OK         SWE 00:10.54      0:52( 4)    2:07( 1)    6:00( 2)    7:47( 2)   10:01( 2)   10:54( 2)  
                                                                      0:52[ 4]    1:15[ 1]    3:53[ 3]    1:47[ 4]    2:14[ 2]    0:53[ 6] 
   3.  54 Dasha Kramova                             RUS 00:10.57      0:49( 3)    2:17( 3)    6:05( 3)    7:53( 3)   10:20( 3)   10:57( 3)  
                                                                      0:49[ 3]    1:28[ 3]    3:48[ 2]    1:48[ 5]    2:27[ 4]    0:37[ 1] 
   4.  21 Peo Adenstedt             Orienteering Kl AUT 00:11.17      0:48( 1)    2:18( 4)    6:36( 4)    8:00( 4)   10:34( 4)   11:17( 4)  
                                                                      0:48[ 1]    1:30[ 4]    4:18[ 4]    1:24[ 2]    2:34[ 5]    0:43[ 3] 
   5.  41 Deniz Basol                               TUR 00:14.25      1:30( 6)    3:01( 5)    9:07( 7)   11:21( 8)   13:43( 5)   14:25( 5)  
                                                                      1:30[ 6]    1:31[ 5]    6:06[ 8]    2:14[ 8]    2:22[ 3]    0:42[ 2] 
   6.  36 Mieszko Chachurski                        POL 00:14.28      1:38( 7)    3:09( 6)    8:43( 6)   10:42( 5)   13:45( 6)   14:28( 6)  
                                                                      1:38[ 7]    1:31[ 5]    5:34[ 6]    1:59[ 6]    3:03[ 7]    0:43[ 3] 
   7.  53 Eero Martomaa                             FIN 00:14.35      1:43( 8)    3:49( 8)    8:38( 5)   10:42( 5)   13:48( 7)   14:35( 7)  
                                                                      1:43[ 8]    2:06[ 8]    4:49[ 5]    2:04[ 7]    3:06[ 8]    0:47[ 5] 
   8.  49 Vam Bruggem                               BEL 00:16.44      2:08( 9)    3:48( 7)    9:46( 8)   11:14( 7)   14:06( 8)   16:44( 8)  
                                                                      2:08[ 9]    1:40[ 7]    5:58[ 7]    1:28[ 3]    2:52[ 6]    2:38[ 8] 
   9.  24 Ralf Kuusmaa                              EST 00:17.29      0:48( 1)  
                                                                      0:48[ 1] 
       47 Weronika Lobakovska                       RUS DNS         
                                                                   
       48 Cas van Bruggen                           BEL DNS         
                                                                   
       23 Albert Borevich           St-Petersburg   POL DNS         
                                                                   
       44 Erik Martin Zernat                        EST DNS         
                                                                   
       46 Michail Schlei                            RUS DNS         
                                                                   
       58 Gustav Lindberg                           SWE DNS         
                                                                   
       59 Aron Lindberg                             SWE DNS         
                                                                   
       60 Joosep Tali                               EST DNS         
                                                                   
W10NR
5KP Tõus 1600m
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.  16 Matilda Lukkari           SKuusi          FIN 00:07.54      0:42( 1)    1:40( 1)    4:19( 1)    5:41( 1)    7:20( 1)    7:54( 1)  
                                                                      0:42[ 1]    0:58[ 1]    2:39[ 1]    1:22[ 4]    1:39[ 1]    0:34[ 4] 
   2.  14 Iris Abram                Saue Tammed     EST 00:07.57      0:42( 1)    1:51( 2)    4:32( 2)    5:42( 2)    7:29( 2)    7:57( 2)  
                                                                      0:42[ 1]    1:09[ 2]    2:41[ 2]    1:10[ 1]    1:47[ 2]    0:28[ 1] 
   3.  18 Oona Pirinen              Keski-Karjalan  FIN 00:09.33      0:56( 3)    2:20( 3)    5:26( 3)    6:49( 3)    9:01( 4)    9:33( 3)  
                                                                      0:56[ 3]    1:24[ 5]    3:06[ 3]    1:23[ 5]    2:12[ 5]    0:32[ 3] 
   4.  51 Marili Vaher                              EST 00:10.04      1:17( 4)    2:35( 4)    5:42( 4)    6:57( 4)    8:59( 3)   10:04( 4)  
                                                                      1:17[ 4]    1:18[ 4]    3:07[ 4]    1:15[ 2]    2:02[ 4]    1:05[ 5] 
   5.  17 Sofia Pahhomenkova        SRD             EST 00:11.47      1:39( 5)    2:54( 5)    8:04( 5)    9:24( 5)   11:17( 5)   11:47( 5)  
                                                                      1:39[ 5]    1:15[ 3]    5:10[ 5]    1:20[ 3]    1:53[ 3]    0:30[ 2] 
       20 Elli Taini                Jämsän Retki-Ve FIN DNS         
                                                                   
       45 Mariann Zernat                            EST DNS         
                                                                   
       19 Anni Rokka                Lounais-Hämeen  FIN DNS         
                                                                   
W8NR
5KP Tõus 1600m
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.   7 Roosa Muukkonen           SK Uusi         FIN 00:09.26      0:47( 2)    1:56( 1)    5:05( 1)    6:44( 1)    8:47( 1)    9:26( 1)  
                                                                      0:47[ 2]    1:09[ 1]    3:09[ 1]    1:39[ 2]    2:03[ 1]    0:39[ 2] 
   2.  10 Nella Törmänen            Raja-Karjalan S FIN 00:11.18      1:01( 4)    2:23( 3)    5:50( 2)    7:40( 2)   10:19( 2)   11:18( 2)  
                                                                      1:01[ 4]    1:22[ 4]    3:27[ 3]    1:50[ 4]    2:39[ 7]    0:59[ 7] 
   3.   5 Lisette Kuusmaa                           EST 00:11.41      0:46( 1)    2:17( 2)    6:02( 3)    7:55( 3)   10:58( 4)   11:41( 3)  
                                                                      0:46[ 1]    1:31[ 5]    3:45[ 6]    1:53[ 5]    3:03[ 9]    0:43[ 5] 
   4.   3 grete johanna korb        XT Sport        EST 00:11.54      0:55( 3)    2:47( 4)    6:56( 5)    8:42( 5)   11:17( 5)   11:54( 4)  
                                                                      0:55[ 3]    1:52[ 8]    4:09[ 7]    1:46[ 3]    2:35[ 6]    0:37[ 1] 
   5.   1 Giulia Coolen             OLV Baselland   SUI 00:12.01      2:07(10)    3:28( 8)    7:05( 6)    9:18( 7)   11:21( 6)   12:01( 5)  
                                                                      2:07[10]    1:21[ 3]    3:37[ 4]    2:13[ 8]    2:03[ 1]    0:40[ 3] 
   6.   6 Ana?s Mazy                CO Li?ge        BEL 00:12.22      1:45( 7)    3:30( 9)    7:14( 7)    9:09( 6)   11:22( 7)   12:22( 6)  
                                                                      1:45[ 7]    1:45[ 7]    3:44[ 5]    1:55[ 6]    2:13[ 4]    1:00[ 8] 
   7.  50 Mirtel Vaher                              EST 00:12.32      1:45( 7)    3:03( 6)    6:16( 4)    8:20( 4)   10:53( 3)   12:32( 7)  
                                                                      1:45[ 7]    1:18[ 2]    3:13[ 2]    2:04[ 7]    2:33[ 5]    1:39[10] 
   8.  12 Liisa Laura Viru          OK TON          EST 00:15.00      1:40( 6)    3:21( 7)    8:52( 8)   11:35( 8)   14:14( 8)   15:00( 8)  
                                                                      1:40[ 6]    1:41[ 6]    5:31[ 8]    2:43[ 9]    2:39[ 7]    0:46[ 6] 
   9.   8 Olga Orlova               Losiny53rus     RUS 00:15.46      1:02( 5)    3:01( 5)   11:28(10)   12:54( 9)   15:06( 9)   15:46( 9)  
                                                                      1:02[ 5]    1:59[ 9]    8:27[10]    1:26[ 1]    2:12[ 3]    0:40[ 3] 
  10.   9 Zuzanna Jan Patejko       KS Spójnia Wars POL 00:20.59      1:49( 9)    4:19(10)   11:10( 9)   14:32(10)   19:46(10)   20:59(10)  
                                                                      1:49[ 9]    2:30[10]    6:51[ 9]    3:22[10]    5:14[10]    1:13[ 9] 
       35 Lovens Eloise                             EST DNS         
                                                                   
       40 Emma Vowles                               EST DNS         
                                                                   
       42 Sasha Ogurtsova                           NZL DNS         
                                                                   
       43 Darja Hramova                             ARG DNS         
                                                                   
        4 Thelma Kuub               LSF PT          EST DNS         
                                                                   
       57 Paula Riisalo                             EST DNS         
                                                                   
SRD SK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 10-08-16 14:43:35