Tallinn O-week 2016 7-13.08.2016
TOW5 Middle
13-08-16 Pikassaare (Sergei Shved)
W8NR  W10NR 
M8NR  M10NR 

M10NR
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.  28 Antti Isoherranen         Lynx            FIN 00:10.39      1:22( 3)    3:35( 1)    5:48( 1)    8:14( 1)    9:50( 1)   10:39( 1)  
                                                                      1:22[ 3]    2:13[ 1]    2:13[ 1]    2:26[ 1]    1:36[ 1]    0:49[ 2] 
   2.  27 Emil Forsström            OK Botnia       FIN 00:11.49      1:10( 1)    4:01( 2)    6:14( 2)    9:08( 2)   11:01( 2)   11:49( 2)  
                                                                      1:10[ 1]    2:51[ 2]    2:13[ 1]    2:54[ 3]    1:53[ 2]    0:48[ 1] 
   3.  34 Topi Uotila               Kouvolan Suunni FIN 00:12.46      1:20( 2)    4:20( 3)    6:59( 3)    9:49( 3)   11:55( 3)   12:46( 3)  
                                                                      1:20[ 2]    3:00[ 3]    2:39[ 3]    2:50[ 2]    2:06[ 3]    0:51[ 3] 
   4.  29 Krystof Jandera           Hana Orienteeri CZE 00:17.05      1:22( 3)    6:58( 4)   10:52( 4)   13:55( 4)   16:08( 4)   17:05( 4)  
                                                                      1:22[ 3]    5:36[ 4]    3:54[ 4]    3:03[ 4]    2:13[ 4]    0:57[ 4] 
       30 Eemeli Leskinen           Lynx            FIN DNS         
                                                                   
       26 Mikko Asikainen           Keravan Urheili FIN DNS         
                                                                   
       38 Romet Kriks                               EST DNS         
                                                                   
       39 Valtteri Piitulainen                      EST DNS         
                                                                   
       52 Alex Minevich                             RUS DNS         
                                                                   
M8NR
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.  25 Reima Pakkanen            Vehkalahden Vei FIN 00:13.07      1:22( 1)    3:53( 1)    6:55( 1)   10:05( 1)   12:16( 1)   13:07( 1)  
                                                                      1:22[ 1]    2:31[ 1]    3:02[ 2]    3:10[ 1]    2:11[ 1]    0:51[ 1] 
   2.  54 Dasha Kramova                             RUS 00:14.53      1:45( 5)    5:00( 3)    7:45( 2)   11:29( 2)   13:40( 2)   14:53( 2)  
                                                                      1:45[ 5]    3:15[ 4]    2:45[ 1]    3:44[ 4]    2:11[ 1]    1:13[ 6] 
   3.  46 Michail Schlei                            RUS 00:16.05      2:03( 7)    5:15( 4)    8:46( 4)   12:22( 3)   15:05( 4)   16:05( 3)  
                                                                      2:03[ 7]    3:12[ 2]    3:31[ 3]    3:36[ 2]    2:43[ 5]    1:00[ 2] 
   4.  44 Erik Martin Zernat                        EST 00:16.07      1:36( 3)    4:49( 2)    8:37( 3)   12:44( 4)   15:03( 3)   16:07( 4)  
                                                                      1:36[ 3]    3:13[ 3]    3:48[ 4]    4:07[ 5]    2:19[ 3]    1:04[ 3] 
   5.  22 Erik Balck                Täby OK         SWE 00:18.51      1:37( 4)    7:24( 7)   11:37( 6)   15:13( 6)   17:43( 5)   18:51( 5)  
                                                                      1:37[ 4]    5:47[ 7]    4:13[ 5]    3:36[ 2]    2:30[ 4]    1:08[ 5] 
   6.  21 Peo Adenstedt             Orienteering Kl AUT 00:19.11      1:30( 2)    5:42( 5)   10:24( 5)   14:34( 5)   17:58( 6)   19:11( 6)  
                                                                      1:30[ 2]    4:12[ 5]    4:42[ 6]    4:10[ 6]    3:24[ 6]    1:13[ 6] 
   7.  36 Mieszko Chachurski                        POL 00:24.46      1:49( 6)    6:11( 6)   11:46( 7)   19:48( 7)   23:39( 7)   24:46( 7)  
                                                                      1:49[ 6]    4:22[ 6]    5:35[ 8]    8:02[ 9]    3:51[ 7]    1:07[ 4] 
   8.  41 Deniz Basol                               TUR 00:25.20      3:02( 8)    9:39( 8)   15:37( 8)   19:55( 8)   24:03( 8)   25:20( 8)  
                                                                      3:02[ 8]    6:37[ 8]    5:58[ 9]    4:18[ 7]    4:08[ 8]    1:17[ 8] 
   9.  53 Eero Martomaa                             FIN 00:30.44      4:15( 9)   11:37( 9)   16:55( 9)   23:10( 9)   27:55( 9)   30:44( 9)  
                                                                      4:15[ 9]    7:22[ 9]    5:18[ 7]    6:15[ 8]    4:45[ 9]    2:49[ 9] 
       59 Aron Lindberg                             SWE DNS         
                                                                   
       60 Deniz Bazol                               TUR DNS         
                                                                   
       48 Cas van Bruggen                           BEL DNS         
                                                                   
       49 Vam Bruggem                               BEL DNS         
                                                                   
       23 Albert Borevich           St-Petersburg   POL DNS         
                                                                   
       47 Weronika Lobakovska                       POL DNS         
                                                                   
       55 Deniz Bazol                               TUR DNS         
                                                                   
       58 Christjan Jönsson                         SWE DNS         
                                                                   
W10NR
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.  16 Matilda Lukkari           SKuusi          FIN 00:11.37      1:19( 2)    3:51( 1)    6:14( 1)    9:00( 1)   10:45( 1)   11:37( 1)  
                                                                      1:19[ 2]    2:32[ 1]    2:23[ 1]    2:46[ 2]    1:45[ 1]    0:52[ 1] 
   2.  14 Iris Abram                Saue Tammed     EST 00:13.11      1:14( 1)    3:56( 2)    7:32( 2)   10:12( 2)   12:15( 2)   13:11( 2)  
                                                                      1:14[ 1]    2:42[ 2]    3:36[ 4]    2:40[ 1]    2:03[ 4]    0:56[ 2] 
   3.  17 Sofia Pahhomenkova        SRD             EST 00:14.25      1:27( 3)    4:47( 3)    8:05( 4)   11:31( 4)   13:29( 3)   14:25( 3)  
                                                                      1:27[ 3]    3:20[ 4]    3:18[ 3]    3:26[ 3]    1:58[ 2]    0:56[ 2] 
   4.  18 Oona Pirinen              Keski-Karjalan  FIN 00:14.57      1:35( 5)    4:50( 4)    7:52( 3)   11:18( 3)   13:53( 4)   14:57( 4)  
                                                                      1:35[ 5]    3:15[ 3]    3:02[ 2]    3:26[ 3]    2:35[ 5]    1:04[ 4] 
   5.  45 Mariann Zernat                            EST 00:16.29      1:30( 4)    6:06( 5)    9:53( 5)   13:19( 5)   15:20( 5)   16:29( 5)  
                                                                      1:30[ 4]    4:36[ 5]    3:47[ 5]    3:26[ 3]    2:01[ 3]    1:09[ 5] 
       51 Marili Vaher                              EST DNS         
                                                                   
       20 Elli Taini                Jämsän Retki-Ve FIN DNS         
                                                                   
       19 Anni Rokka                Lounais-Hämeen  FIN DNS         
                                                                   
W8NR
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results           1.25        2.27        3.28        4.29        5.30   F.           
   1.   7 Roosa Muukkonen           SK Uusi         FIN 00:12.24      1:31( 1)    4:23( 1)    6:41( 1)    9:27( 1)   11:16( 1)   12:24( 1)  
                                                                      1:31[ 1]    2:52[ 1]    2:18[ 1]    2:46[ 1]    1:49[ 1]    1:08[ 1] 
   2.  10 Nella Törmänen            Raja-Karjalan S FIN 00:19.25      1:47( 3)    5:24( 3)    9:24( 2)   12:55( 2)   18:11( 2)   19:25( 2)  
                                                                      1:47[ 3]    3:37[ 3]    4:00[ 2]    3:31[ 2]    5:16[ 7]    1:14[ 2] 
   3.   8 Olga Orlova               Losiny53rus     RUS 00:19.30      1:44( 2)    5:06( 2)    9:29( 3)   14:36( 3)   18:12( 3)   19:30( 3)  
                                                                      1:44[ 2]    3:22[ 2]    4:23[ 3]    5:07[ 4]    3:36[ 6]    1:18[ 4] 
   4.   6 Ana?s Mazy                CO Li?ge        BEL 00:20.11      1:48( 4)    5:45( 4)   10:12( 4)   16:02( 4)   18:52( 4)   20:11( 4)  
                                                                      1:48[ 4]    3:57[ 4]    4:27[ 4]    5:50[ 6]    2:50[ 4]    1:19[ 5] 
   5.   3 grete johanna korb        XT Sport        EST 00:20.42      2:04( 6)    6:40( 5)   12:20( 6)   16:41( 5)   19:16( 5)   20:42( 5)  
                                                                      2:04[ 6]    4:36[ 6]    5:40[ 7]    4:21[ 3]    2:35[ 3]    1:26[ 6] 
   6.  12 Liisa Laura Viru          OK TON          EST 00:23.14      2:00( 5)    7:29( 7)   13:12( 7)   18:40( 7)   21:59( 6)   23:14( 6)  
                                                                      2:00[ 5]    5:29[ 7]    5:43[ 8]    5:28[ 5]    3:19[ 5]    1:15[ 3] 
   7.   5 Lisette Kuusmaa                           EST 00:25.09      2:18( 7)    6:43( 6)   12:15( 5)   18:16( 6)   23:41( 7)   25:09( 7)  
                                                                      2:18[ 7]    4:25[ 5]    5:32[ 6]    6:01[ 7]    5:25[ 8]    1:28[ 7] 
   8.   9 Zuzanna Jan Patejko       KS Spójnia Wars POL 00:41.40      6:22( 9)   22:17( 8)   27:11( 8)   33:13( 8)   39:10( 8)   41:40( 8)  
                                                                      6:22[ 9]   15:55[ 8]    4:54[ 5]    6:02[ 8]    5:57[ 9]    2:30[ 9] 
   9.  11 Laura Vesilind            SRD             EST 01:03.14      5:10( 8)   26:24( 9)   51:05( 9)   59:10( 9)   61:44( 9)   63:14( 9)  
                                                                      5:10[ 8]   21:14[ 9]   24:41[ 9]    8:05[ 9]    2:34[ 2]    1:30[ 8] 
       40 Emma Vowles                               EST DNS         
                                                                   
       42 Sasha Ogurtsova                           NZL DNS         
                                                                   
       43 Darja Hramova                             ARG DNS         
                                                                   
       50 Mirtel Vaher                              EST DNS         
                                                                   
       57 Elsa Fredriksson                          FIN DNS         
                                                                   
        1 Giulia Coolen             OLV Baselland   SUI DNS         
                                                                   
        4 Thelma Kuub               LSF PT          EST DNS         
                                                                   
       35 Lovens Eloise                             EST DNS         
                                                                   
SRD SK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 13-08-16 14:06:38