Tallinn O-week 2016 7-13.08.2016
TOW1 Sprint
07-08-16 Kadrioru Park (Sergei Shved)
TOW2 Sprint
08-08-16 Old Town (Sergei Shved)
M10NR  M8NR 
W10NR  W8NR 

M10NR

1100m 5KP
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2        
   1.  30 Eemeli Leskinen           Lynx            FIN 00:07.59  00:05.06(2) 00:02.53(1)  
   2.  28 Antti Isoherranen         Lynx            FIN 00:10.48  00:06.34(5) 00:04.14(3)  
   3.  27 Emil Forsström            OK Botnia       FIN 00:13.02  00:10.03(7) 00:02.59(2)  
   4.  34 Topi Uotila               Kouvolan Suunni FIN 00:13.59  00:05.59(4) 00:08.00(6)  
   5.  29 Krystof Jandera           Hana Orienteeri CZE 00:16.23  00:11.17(10 00:05.06(4)  
   6.  26 Mikko Asikainen           Keravan Urheili FIN 00:24.54  00:06.51(6) 00:18.03(7)  
       32 Arnaud Mazy               CO Li?ge        BEL Katk      00:05.25(3) DNS          
       33 Ungureanu Radu            Ok Silva Campin ROU Katk      DNS         00:05.31(5)  
       31 Florentin Lovens          Pégase          BEL Katk      00:04.32(1) DNS          
       38 Romet Kriks                               EST Katk      00:11.15(9) DNS          
       39 Valtteri Piitulainen                      EST Katk      00:10.41(8) DNS          
M8NR

1100m 5KP
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2        
   1.  25 Reima Pakkanen            Vehkalahden Vei FIN 00:08.29  00:04.53(1) 00:03.36(2)  
   2.  21 Peo Adenstedt             Orienteering Kl AUT 00:09.31  00:06.07(2) 00:03.24(1)  
   3.  36 Mieszko Chachurski                        POL 00:14.16  00:09.03(4) 00:05.13(5)  
   4.  23 Albert Borevich           St-Petersburg   POL 00:14.32  00:06.56(3) 00:07.36(11  
   5.  22 Erik Balck                Täby OK         SWE 00:17.11  00:11.11(6) 00:06.00(8)  
       24 Ralf Kuusmaa                              EST Katk      DNS         00:03.54(3)  
       41 Deniz Basol                               TUR Katk      00:09.11(5) DNS          
W10NR

1100m 5KP
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2        
   1.  14 Iris Abram                Saue Tammed     EST 00:07.29  00:04.41(1) 00:02.48(1)  
   2.  16 Matilda Lukkari           SKuusi          FIN 00:07.51  00:04.53(2) 00:02.58(2)  
   3.  20 Elli Taini                Jämsän Retki-Ve FIN 00:08.46  00:05.43(3) 00:03.03(3)  
   4.  18 Oona Pirinen              Keski-Karjalan  FIN 00:08.49  00:05.45(4) 00:03.04(4)  
   5.  17 Sofia Pahhomenkova        SRD             EST 00:09.22  00:05.51(5) 00:03.31(5)  
   6.  19 Anni Rokka                Lounais-Hämeen  FIN 00:12.44  00:07.33(6) 00:05.11(7)  
       15 Tudorache Alexia          Ok Silva Campin ROU Katk      DNS         00:05.42(8)  
       37 Mona Maribel Voolaid                      EST Katk      00:16.15(7) DNS          
W8NR

1100m 5KP
650m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2        
   1.   7 Roosa Muukkonen           SK Uusi         FIN 00:07.58  00:05.28(1) 00:02.30(1)  
   2.   1 Giulia Coolen             OLV Baselland   SUI 00:09.17  00:05.50(2) 00:03.27(3)  
   3.  10 Nella Törmänen            Raja-Karjalan S FIN 00:12.21  00:07.21(5) 00:05.00(6)  
   4.   6 Ana?s Mazy                CO Li?ge        BEL 00:14.29  00:06.51(4) 00:07.38(8)  
   5.   8 Olga Orlova               Losiny53rus     RUS 00:19.41  00:15.20(12 00:04.21(5)  
   6.   9 Zuzanna Jan Patejko       KS Spójnia Wars POL 00:19.59  00:12.55(9) 00:07.04(7)  
   7.  11 Laura Vesilind            SRD             EST 00:30.06  00:16.26(13 00:13.40(11  
        4 Thelma Kuub               LSF PT          EST Katk      00:07.25(6) DNS          
        5 Lisette Kuusmaa                           EST Katk      DNS         00:04.12(4)  
        2 Bogdana Klinovitskaya     Ust-Kamenogorsk KAZ Katk      00:12.28(8) DNS          
        3 grete johanna korb        XT Sport        EST Katk      DNS         00:03.20(2)  
       12 Liisa Laura Viru          OK TON          EST Katk      DNS         00:07.38(8)  
       35 Lovens Eloise                             EST Katk      00:06.29(3) DNS          
       40 Emma Vowles                               EST Katk      00:13.10(10 DNS          
       42 Sasha Ogurtsova                           NZL Katk      00:15.10(11 DNS          
       43 Darja Hramova                             ARG Katk      00:08.50(7) DNS          
       13 Olesja Arhipova           Orienta-Star    RUS DNS       DNS         DNS          
SRD SK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 08-08-16 16:31:46