Tallinn O-week 2016 7-13.08.2016
TOW1 Sprint
07-08-16 Kadrioru Park (Sergei Shved)
TOW2 Sprint
08-08-16 Old Town (Sergei Shved)
TOW3 Long
10-08-16 Kõrvemaa (Sergei Shved)
TOW4 Long
11-08-16 Kõrvemaa (Sergei Shved)
M10NR  M8NR 
W10NR  W8NR 

M10NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4         
   1.  28 Antti Isoherranen         Lynx            FIN 00:28.11  00:06.34(5) 00:04.14(3) 00:08.07(1) 00:09.16(3)   
   2.  27 Emil Forsström            OK Botnia       FIN 00:31.19  00:10.03(7) 00:02.59(2) 00:09.08(2) 00:09.09(2)   
   3.  29 Krystof Jandera           Hana Orienteeri CZE 00:34.32  00:11.17(10 00:05.06(4) 00:09.18(3) 00:08.51(1)   
   4.  34 Topi Uotila               Kouvolan Suunni FIN 00:36.48  00:05.59(4) 00:08.00(6) 00:12.24(5) 00:10.25(4)   
       30 Eemeli Leskinen           Lynx            FIN Katk      00:05.06(2) 00:02.53(1) DNS         DNS           
       31 Florentin Lovens          Pégase          BEL Katk      00:04.32(1) DNS         DNS         DNS           
       32 Arnaud Mazy               CO Li?ge        BEL Katk      00:05.25(3) DNS         DNS         DNS           
       33 Ungureanu Radu            Ok Silva Campin ROU Katk      DNS         00:05.31(5) DNS         DNS           
       26 Mikko Asikainen           Keravan Urheili FIN Katk      00:06.51(6) 00:18.03(7) 00:11.11(4) DNS           
       38 Romet Kriks                               EST Katk      00:11.15(9) DNS         DNS         DNS           
       39 Valtteri Piitulainen                      EST Katk      00:10.41(8) DNS         DNS         DNS           
M8NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4         
   1.  25 Reima Pakkanen            Vehkalahden Vei FIN 00:32.26  00:04.53(1) 00:03.36(2) 00:10.07(1) 00:13.50(5)   
   2.  21 Peo Adenstedt             Orienteering Kl AUT 00:33.20  00:06.07(2) 00:03.24(1) 00:11.17(4) 00:12.32(2)   
   3.  22 Erik Balck                Täby OK         SWE 00:41.49  00:11.11(6) 00:06.00(8) 00:10.54(2) 00:13.44(4)   
   4.  36 Mieszko Chachurski                        POL 00:41.50  00:09.03(4) 00:05.13(5) 00:14.28(6) 00:13.06(3)   
       23 Albert Borevich           St-Petersburg   POL Katk      00:06.56(3) 00:07.36(11 DNS         DNS           
       24 Ralf Kuusmaa                              EST Katk      DNS         00:03.54(3) 00:17.29(9) 00:16.58(7)   
       41 Deniz Basol                               TUR Katk      00:09.11(5) DNS         00:14.25(5) 00:15.39(6)   
W10NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4         
   1.  16 Matilda Lukkari           SKuusi          FIN 00:24.03  00:04.53(2) 00:02.58(2) 00:07.54(1) 00:08.18(1)   
   2.  14 Iris Abram                Saue Tammed     EST 00:25.43  00:04.41(1) 00:02.48(1) 00:07.57(2) 00:10.17(3)   
   3.  18 Oona Pirinen              Keski-Karjalan  FIN 00:27.41  00:05.45(4) 00:03.04(4) 00:09.33(3) 00:09.19(2)   
   4.  17 Sofia Pahhomenkova        SRD             EST 00:32.29  00:05.51(5) 00:03.31(5) 00:11.47(5) 00:11.20(4)   
       15 Tudorache Alexia          Ok Silva Campin ROU Katk      DNS         00:05.42(8) DNS         DNS           
       19 Anni Rokka                Lounais-Hämeen  FIN Katk      00:07.33(6) 00:05.11(7) DNS         DNS           
       20 Elli Taini                Jämsän Retki-Ve FIN Katk      00:05.43(3) 00:03.03(3) DNS         DNS           
       37 Mona Maribel Voolaid                      EST Katk      00:16.15(7) DNS         DNS         DNS           
W8NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4         
   1.   7 Roosa Muukkonen           SK Uusi         FIN 00:26.26  00:05.28(1) 00:02.30(1) 00:09.26(1) 00:09.02(1)   
   2.   1 Giulia Coolen             OLV Baselland   SUI 00:30.59  00:05.50(2) 00:03.27(3) 00:12.01(5) 00:09.41(2)   
   3.  10 Nella Törmänen            Raja-Karjalan S FIN 00:37.20  00:07.21(5) 00:05.00(6) 00:11.18(2) 00:13.41(3)   
   4.   8 Olga Orlova               Losiny53rus     RUS 00:52.03  00:15.20(12 00:04.21(5) 00:15.46(9) 00:16.36(7)   
   5.   9 Zuzanna Jan Patejko       KS Spójnia Wars POL 01:17.15  00:12.55(9) 00:07.04(7) 00:20.59(10 00:36.17(9)   
        6 Ana?s Mazy                CO Li?ge        BEL Katk      00:06.51(4) 00:07.38(8) 00:12.22(6) DNS           
        2 Bogdana Klinovitskaya     Ust-Kamenogorsk KAZ Katk      00:12.28(8) DNS         DNS         DNS           
        3 grete johanna korb        XT Sport        EST Katk      DNS         00:03.20(2) 00:11.54(4) 00:13.45(4)   
        4 Thelma Kuub               LSF PT          EST Katk      00:07.25(6) DNS         DNS         DNS           
        5 Lisette Kuusmaa                           EST Katk      DNS         00:04.12(4) 00:11.41(3) 00:14.22(5)   
       11 Laura Vesilind            SRD             EST Katk      00:16.26(13 00:13.40(11 DNS         00:53.22(10   
       12 Liisa Laura Viru          OK TON          EST Katk      DNS         00:07.38(8) 00:15.00(8) DNS           
       35 Lovens Eloise                             EST Katk      00:06.29(3) DNS         DNS         DNS           
       40 Emma Vowles                               EST Katk      00:13.10(10 DNS         DNS         DNS           
       42 Sasha Ogurtsova                           NZL Katk      00:15.10(11 DNS         DNS         DNS           
       43 Darja Hramova                             ARG Katk      00:08.50(7) DNS         DNS         DNS           
       13 Olesja Arhipova           Orienta-Star    RUS DNS       DNS         DNS         DNS         DNS           
SRD SK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 11-08-16 17:05:31