Tallinn O-week 2016 7-13.08.2016
TOW1 Sprint
07-08-16 Kadrioru Park (Sergei Shved)
TOW2 Sprint
08-08-16 Old Town (Sergei Shved)
TOW3 Long
10-08-16 Kõrvemaa (Sergei Shved)
TOW4 Long
11-08-16 Kõrvemaa (Sergei Shved)
TOW5 Middle
13-08-16 Pikassaare (Sergei Shved)
W8NR  W10NR 
M8NR  M10NR 

M10NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4     Etapp 5         
   1.  28 Antti Isoherranen         Lynx            FIN 00:38.50  00:06.34(5) 00:04.14(3) 00:08.07(1) 00:09.16(3) 00:10.39(1)   
   2.  27 Emil Forsström            OK Botnia       FIN 00:43.08  00:10.03(7) 00:02.59(2) 00:09.08(2) 00:09.09(2) 00:11.49(2)   
   3.  34 Topi Uotila               Kouvolan Suunni FIN 00:49.34  00:05.59(4) 00:08.00(6) 00:12.24(5) 00:10.25(4) 00:12.46(3)   
   4.  29 Krystof Jandera           Hana Orienteeri CZE 00:51.37  00:11.17(10 00:05.06(4) 00:09.18(3) 00:08.51(1) 00:17.05(4)   
       30 Eemeli Leskinen           Lynx            FIN Katk      00:05.06(2) 00:02.53(1) DNS         DNS         DNS           
       26 Mikko Asikainen           Keravan Urheili FIN Katk      00:06.51(6) 00:18.03(7) 00:11.11(4) DNS         DNS           
       38 Romet Kriks                               EST Katk      00:11.15(9) DNS         DNS         DNS         DNS           
       39 Valtteri Piitulainen                      EST Katk      00:10.41(8) DNS         DNS         DNS         DNS           
M8NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4     Etapp 5         
   1.  25 Reima Pakkanen            Vehkalahden Vei FIN 00:45.33  00:04.53(1) 00:03.36(2) 00:10.07(1) 00:13.50(5) 00:13.07(1)   
   2.  21 Peo Adenstedt             Orienteering Kl AUT 00:52.31  00:06.07(2) 00:03.24(1) 00:11.17(4) 00:12.32(2) 00:19.11(6)   
   3.  22 Erik Balck                Täby OK         SWE 01:00.40  00:11.11(6) 00:06.00(8) 00:10.54(2) 00:13.44(4) 00:18.51(5)   
   4.  36 Mieszko Chachurski                        POL 01:06.36  00:09.03(4) 00:05.13(5) 00:14.28(6) 00:13.06(3) 00:24.46(7)   
       23 Albert Borevich           St-Petersburg   POL Katk      00:06.56(3) 00:07.36(11 DNS         DNS         DNS           
       41 Deniz Basol                               TUR Katk      00:09.11(5) DNS         00:14.25(5) 00:15.39(6) 00:25.20(8)   
W10NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4     Etapp 5         
   1.  16 Matilda Lukkari           SKuusi          FIN 00:35.40  00:04.53(2) 00:02.58(2) 00:07.54(1) 00:08.18(1) 00:11.37(1)   
   2.  14 Iris Abram                Saue Tammed     EST 00:38.54  00:04.41(1) 00:02.48(1) 00:07.57(2) 00:10.17(3) 00:13.11(2)   
   3.  18 Oona Pirinen              Keski-Karjalan  FIN 00:42.38  00:05.45(4) 00:03.04(4) 00:09.33(3) 00:09.19(2) 00:14.57(4)   
   4.  17 Sofia Pahhomenkova        SRD             EST 00:46.54  00:05.51(5) 00:03.31(5) 00:11.47(5) 00:11.20(4) 00:14.25(3)   
       20 Elli Taini                Jämsän Retki-Ve FIN Katk      00:05.43(3) 00:03.03(3) DNS         DNS         DNS           
       19 Anni Rokka                Lounais-Hämeen  FIN Katk      00:07.33(6) 00:05.11(7) DNS         DNS         DNS           
W8NR

1100m 5KP
650m 5KP
1600m 5KP
1800m 5KP
2200m 5KP
Rank  Bib Name                      Club            Ctr Results   Etapp 1     Etapp 2     Etapp 3     Etapp 4     Etapp 5         
   1.   7 Roosa Muukkonen           SK Uusi         FIN 00:38.50  00:05.28(1) 00:02.30(1) 00:09.26(1) 00:09.02(1) 00:12.24(1)   
   2.  10 Nella Törmänen            Raja-Karjalan S FIN 00:56.45  00:07.21(5) 00:05.00(6) 00:11.18(2) 00:13.41(3) 00:19.25(2)   
   3.   8 Olga Orlova               Losiny53rus     RUS 01:11.33  00:15.20(12 00:04.21(5) 00:15.46(9) 00:16.36(7) 00:19.30(3)   
   4.   9 Zuzanna Jan Patejko       KS Spójnia Wars POL 01:58.55  00:12.55(9) 00:07.04(7) 00:20.59(10 00:36.17(9) 00:41.40(8)   
       35 Lovens Eloise                             EST Katk      00:06.29(3) DNS         DNS         DNS         DNS           
       40 Emma Vowles                               EST Katk      00:13.10(10 DNS         DNS         DNS         DNS           
       42 Sasha Ogurtsova                           NZL Katk      00:15.10(11 DNS         DNS         DNS         DNS           
       43 Darja Hramova                             ARG Katk      00:08.50(7) DNS         DNS         DNS         DNS           
        6 Ana?s Mazy                CO Li?ge        BEL Katk      00:06.51(4) 00:07.38(8) 00:12.22(6) DNS         00:20.11(4)   
        1 Giulia Coolen             OLV Baselland   SUI Katk      00:05.50(2) 00:03.27(3) 00:12.01(5) 00:09.41(2) DNS           
        3 grete johanna korb        XT Sport        EST Katk      DNS         00:03.20(2) 00:11.54(4) 00:13.45(4) 00:20.42(5)   
        4 Thelma Kuub               LSF PT          EST Katk      00:07.25(6) DNS         DNS         DNS         DNS           
        5 Lisette Kuusmaa                           EST Katk      DNS         00:04.12(4) 00:11.41(3) 00:14.22(5) 00:25.09(7)   
       11 Laura Vesilind            SRD             EST Katk      00:16.26(13 00:13.40(11 DNS         00:53.22(10 01:03.14(9)   
       12 Liisa Laura Viru          OK TON          EST Katk      DNS         00:07.38(8) 00:15.00(8) DNS         00:23.14(6)   
SRD SK
Race Manager IT: Tak-Soft (Tarmo Klaar) 2006-2015, www.tak-soft.com 13-08-16 14:06:58